Relacja z WordUp #8 Wrocław

utworzone przez | Sie 11, 2016 | Blog, Pozycjonowanie SEO/SEM, Tworzenie stron www, WordPress | 0 komentarzy

W czerwcu odbyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu WordUp. Zapraszam na krótką relację z tego wydarzenia.

Czym są WordUpy?

WordUpy to organizowane raz na dwa miesiące spotkania mające na celu integrację i wymianę doświadczeń użytkowników platformy WordPress. Są one dostępne dla wszystkich chętnych a tematyka prezentacji jest powiązana z WordPressem i nowymi technologiami.

W odróżnieniu od WordCampów prezentacji jest tylko kilka i są raczej krótkie. Główny nacisk podczas spotkań WordUp jest kładziony na wymianę doświadczeń i poglądów w kuluarach.

O czym były prezentacje?

Jak zawsze na WordUpach wygłoszone zostały 3 prezentacje. Pierwszą, pt. „A gdyby wszystkich grafików świata rozdziobały kruki, wrony?”  wygłosił Marcin Kosedowski. Z prezentacji mogliśmy się dowiedzieć jakie zasady rządzą designem, jak odpowiednio sformatować tekst by wyglądał na bardziej estetyczny, jak poprawnie korzystać z koła kolorów oraz jak dobrać kontrast i to wszystko bez pomocy grafika.

Zaszczyt wygłoszenia kolejnej prezentacji (pt. „Okiełznać SEO”) przypadł mojej skromnej osobie. W prezentacji (dostęp poniżej) starałem się opowiedzieć czym jest SEO i pozycjonowanie stron internetowych, jak przebiega pozycjonowanie strony, a także jak pozyskiwać linki do swojej strony i wreszcie jak pomysły SEO zaimplementować na swojej stronie postawionej na WordPressie.

Trzecią prezentację pt.„Permanentna inwigilacja. Podstawy analityki w WordPressie” wygłosił Tomek Kołkiewicz z firmy seo4.net . Tomek opowiedział między innymi w jaki sposób dzięki odpowiedniej konfiguracji obniżyć współczynnik odrzuceń na stronie typu OnePage, oraz  jak zaimplementować poprawnie kod śledzenia Google Analytics.

Szczegółową agendę spotkania znajdziesz na stronie WordUp Wrocław.

Moja prezentacja na WordUp Wrocław

Poniżej możesz zapoznać się z moją prezentacją

[slideshare id=62742104&doc=wordup-2016-06-krzysztof-neumann-160605155207]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.