Trendy SEO 2018 – jak podejść do noworocznych przepowiedni?

utworzone przez | Gru 31, 2017 | Blog, Pozycjonowanie SEO/SEM | 0 komentarzy

Za nami kolejny (w miarę udany) rok. Nadszedł czas by pomyśleć o tym co przyniesie nam rok 2018 w kontekście SEO, a zapowiada się dość ciekawe. Dziś na tapetę weźmiemy trendy SEO 2018 ale trochę nietypowo, bo opowiemy Wam jak czytać artykuły o noworocznych przepowiedniach branżowych i wyciągnąć z nich coś dla siebie.

Nie traktuj trendów SEO jak 10 przykazań

Artykuły na temat trendów SEO nie są oficjalną wykładnią Google. Większość z nich jest publikowana przez agencje SEO na podstawie obserwacji prowadzonych przez nich kampanii i własnych doświadczeń. W takim wypadku bardzo istotny jest kontekst w jakim te opinie powstają. Dlatego, nie traktuj trendów SEO jako pewnik.

Zastanów się czy dany trend SEO może być wdrożony u Ciebie

Kolejną rzeczą jaką warto zrobić to… refleksja. Zastanów się czy każdy z podanych trendów będzie istotny w Twojej branży i czy musisz go wdrażać w 100%. Nie wdrażaj bezmyślnie pomysłów optymalizacyjnych, część z nich może nie być adresowana do Ciebie.

Sprawdź źródło informacji

Niby oczywiste, a jednak. Sprawdzaj skąd pochodzą informacje. Część artykułów może być zwykłym tłumaczeniem tekstu z zagranicznego serwisu. Wtedy koniecznie weź poprawkę na to, że nie wszystko co jest tam napisane może mieć przełożenie na polską scenę SEO.

Podsumowując

Artykuły opisujące trendy SEO 2018 nie są żadną wyrocznią. Oczywiście przyglądaj się im, eksperymentuj, jednak nie wierz ślepo w to co przeczytasz w internecie.

A jakie są nasze trendy SEO 2018?

Poniżej przedstawiamy swoje typy najistotniejszych rzeczy, które powinny mieć wpływ na pozycje stron internetowych w polskim Google.

Postaw na dostępność

Od kilku dobrych lat Google kładzie nacisk na szeroką dostępność stron pojawiających się w wynikach. Zadbaj o to by Twoja strona była dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych jak i desktopowych. Nie zapominaj też o osobach niewidomych.

Zniweluj dług technologiczny

Z naszych obserwacji wynika, że jednym z głównych problemów z pozycjonowaniem stron www to dług technologiczny. Bardzo często spotykamy się z sytuacją gdzie oprogramowanie serwerowe nie było aktualizowane nawet 10 lat, a sama strona jest oparta o framework który już nie istnieje. Trzymanie dużego długu technologicznego zwiększa ryzyko zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem lub nagłej awarii.

Przyśpiesz działanie swojej strony www.

To co zaobserwowaliśmy ostatnio, to zwiększenie znaczenia szybkości. Prawdopodobnie gdy robot Google wchodzi na stronę internetową analizuje ją tylko kilka sekund. Bardzo ważne, by całość strony była zaserwowana szybko. Wtedy analiza będzie pełna.

Wskaż robotowi, które treści są istotne

Zapewne zauważyłeś, że w ostatnim czasie wygląd wyników wyszukiwania Google uległ zmianie. Gdy wdrożysz na swojej stronie dane strukturalne robot będzie wiedział czy dany fragment tekstu jest referencją, produktem czy danymi kontaktowymi. Takie dane może później wyświetlić w wyniku wyszukiwania.

Zadbaj o komfort swoich użytkowników

Dbaj o to by użytkownicy do Ciebie wracali. Mierz czas przebywania użytkowników w witrynie, staraj się by podczas jednej wizyty odwiedzali wiele stron.

Prowadź kampanie na wielu kanałach

Prowadź działania tak by były systematyczne. Nie koncentruj się tylko na zdobywaniu linków. Dbaj o rozwój kanałów w social media, wizytówki Google Moja Firma czy lokalnych portalach. Prowadź aktywny dialog ze swoimi klientami.

 

Szukasz agencji SEO?

Skontaktuj się z nami pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązania dla Ciebie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.