Trzy noworoczne postanowienia, które obowiązkowo zrealizuję

utworzone przez | Sty 3, 2016 | Branżowe, Mniej oficjalnie | 0 komentarzy

W chwili gdy piszę te słowa jest grudzień, czyli czas podsumowań. Ogólnie gdybym miał podsumować ten rok jest on dla mnie rokiem kamieni, dokładniej precyzując kamieni milowych w wielu kwestiach, głównie związanych z podejściem  do wytwarzania oprogramowania. Jednak chciałbym by ten wpis odnosił się nie do tego co było, lecz do tego co będzie. Dziś podzielę się z Wami tym co postanawiam zrobić w 2016 i … deklaruję że wytrwam w tych postanowieniach.

Zacznę stosować się do rad, które udzielam swoim klientom

Poza codziennymi obowiązkami związanymi z tworzeniem i projektowaniem stron internetowych udzielam też moim klientom rad związanych z pozycjonowaniem i promocją ich firm w internecie. Uważam, że techniki marketingowe i metody, które polecam by użyć  w  prowadzeniu działań promocyjnych biznesu danego klienta  pozwalają osiągać efekty (co z resztą sami zainteresowani potwierdzają), jednak od jakiegoś czasu moje własne sumienie podpowiada mi że dobrze by było samemu te techniki stosować w promocji własnej działalności. Wiesz, to trochę tak jakby otyła osoba udzielała porad dietetycznych, pomimo iż może być świetnym fachowcem to wygląda niewiarygodnie. W związku z tym obiecuję, że wracam do systematycznego pisania bloga, na fanpage’u będzie się działo i będę ćwierkał (zastanawiam się jeszcze nad kilkoma innymi kanałami ale to w trakcie). Kończąc dywagacje odnośnie pierwszego postanowienia. Zacznę planować i projektować to co chcę osiągnąć a następnie mierzyć efekty swoich działań i wyciągać z nich wnioski.

Będę bardziej zautomatyzowany

Dotarło to do mnie ostatnio. Wiele rzeczy wykonuję po kilka razy, mam problemy z archiwizacją i ponownym wykorzystaniem różnych elementów. Dobrze by było też zarządzać własnymi błędami i starać się je eliminować i dochodzić ich przyczyn. Wolę energię, którą  tracę na obsługę błędów przeznaczyć na rozwój oprogramowania, wdrażanie nowych technologii czy  rozwój relacji z klientami.

Jeszcze więcej nowych technologii

W dalszym ciągu będę śledził i ściągał nowinki techniczne do swoich projektów. Postanowienie obowiązkowe na rok 2016 to nauka REST i AngularJS. Po ostatnich zmianach jakie przeszedł WordPress wydaje mi się, że nauka tego typu technologii jest jak najbardziej na miejscu.

A jakie są Twoje biznesowe noworoczne postanowienia?

Ogólnie rok 2015 był dla mnie rokiem programowania, chcę by rok 2016 był rokiem produktywności i nowych technologii. A jakie są Twoje noworoczne postanowienia?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.