Ranking najczęściej powtarzanych mitów dotyczących marketingu internetowego

utworzone przez | Sie 16, 2016 | Blog, Reklama w internecie | 0 komentarzy

Myślisz, że marketing jest Ci niepotrzebny? A może liczba fanów na facebooku jest dla Ciebie kluczowym miernikiem sukcesu? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten tekst powinien stać się Twoją obowiązkową lekturą!

1. Marketing  nie jest mi potrzebny

Wielu z nas słysząc słowo „marketing” przed oczami widzi ubranego w garnitur cwaniaka, próbującego wcisnąć perfumy lub ubezpieczenia. Dlatego nie można się dziwić, że większość z nas nie widzi potrzeby korzystania z marketingu. Tymczasem niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że korzysta z technik marketingowych na co dzień i bez wyrzutów (np. robiąc promocje czy przeceny).

Pamiętaj! Marketing (by nie wyrazić się dosadniej) to nie takie gadanie – tak jak część z nas myśli. Dzięki odpowiednio prowadzonym działaniom marketingowym będziesz  swoją ofertę kierować do osób, które chcą z niej skorzystać w związku z tym ich obsługa będzie znacznie łatwiejsza a i dużo łatwiej zyskać pozytywne opinie od wdzięcznych klientów i rozwijać swój biznes z pozycji wiarygodnego, solidnego partnera.

2.Muszę mieć fanpage na facebooku

Ogromna popularność mediów społecznościowych wywiera presję na właścicielach firm, by ci inwestowali w kolejne kanały social media, nie zastanawiając się jakie tak naprawdę korzyści im to przyniesie.

Pamiętaj! Skuteczna kampania marketingu internetowego opiera się na trafnym określeniu kanałów dystrybucji Twoich treści, jeśli zakładasz fanpage na facebooku (lub innym medium społecznościowym) tylko po to bo taka jest moda prawdopodobnie zmarnujesz czas.

3.Ilość like’ów jest bardzo ważna

Rozpoczynając przygodę z marketingiem internetowym zaczynamy szukać mierników pozwalających nam zmierzyć efekty naszych działań. Bardzo szybko wpadamy na pomysł by sukces naszego profilu na Facebooku, Instagramie czy Twitterze zmierzyć za pomocą ilości fanów. Oczywiście jest to rozsądne, pod  warunkiem że naszych fanów uzyskaliśmy spośród grupy naszych potencjalnych klientów.

Pamiętaj! Marketing internetowy będzie skuteczny tylko wtedy, gdy dotrze do Twojej grupy odbiorców. Jeśli kupujesz fanów lub pozyskujesz ich pośród swoich znajomych musisz liczyć się z tym, że takie działania osłabią zasięg Twoich postów.

4. Nikt nie czyta tekstów na stronie internetowej

Nie da się ukryć, że ludzie kupują oczami i nie za bardzo lubią czytać. Nie oznacza to jednak, że możesz pozwolić sobie na zignorowanie tak istotnego elementu jak teksty na stronie internetowej. Faktycznie, jeśli na Twojej stronie zamieszczasz nudne teksty – prawdopodobnie nikt ich nie przeczyta.

Pamiętaj! Ludzie wchodzą na stronę internetową by zaczerpnąć informacji. Jednym z podstawowych nośników tejże jest tekst. Staraj się zadbać o to by treści na Twojej stronie internetowej były przyjazne dla użytkowników i zachęcały do ich przeczytania.

5. Skoro konkurencja to robi to znaczy że tak trzeba

W swojej praktyce niejednokrotnie natknąłem się na stwierdzenie, że klient chce powielić schemat zaczerpnięty bezpośrednio od konkurencji. Oczywiście nie ma nic złego w tym by dobre schematy powielać (z rozsądkiem). Pytanie co jeśli z uporem pragniesz zrealizować coś co w oczach klientów jest bezwartościowe?

Pamiętaj! Warto śledzić działania konkurencji i wyciągać z nich wnioski. Nim postanowisz powielić pomysły konkurencji zastanów się czy aby na pewno mogą one przynieść wymierne efekty. Na pierwszym miejscu zawsze stawiaj potrzeby klienta nie powielanie schematów konkurencji.

6. Marketing internetowy można zrobić tanio

Od czasu gdy internet stał się popularny pojawiła się zupełnie nowa forma reklamy. Nie da się ukryć, że w stosunku do potencjalnych korzyści, nakład jaki ponosisz na reklamę w internecie jest dużo mniejszy niż w przypadku reklamy tradycyjnej, nie oznacza to jednak że uda się to zrobić tanio.

Pamiętaj! Zdarzają się jeszcze branże, gdzie za pomocą niewielkich nakładów finansowych osiągnie się zdumiewające efekty marketingowe i finansowe. Nie zapominaj jednak, że by taka sytuacja miała miejsce Twoja konkurencja musi być znikoma a potrzeby Twoich klientów niezaspokojone i innym wypadku specjalista, któremu zlecasz swoją kampanię będzie musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami a pozyskanie takowych najczęściej kosztuje.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.