Linux Academy-Wstęp do tworzenia pluginów

utworzone przez | Kwi 14, 2011 | Blog, Branżowe, WordPress | 1 komentarz

Kolejny wykład z serii Linux Academy odbył się 14 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. Podobnie jak tydzień temu system spod znaku pingwina był tylko tłem a głównym zagadnieniem poruszanym podczas prelekcji prowadzonej przez Piotra Wasilewskiego był WordPress a konkretnie zagadnienia związane z tworzeniem wtyczek.

Przyznam szczerze, że temat wtyczek bardzo mnie zaciekawił, głównie dlatego że sam mam zamiar jedną napisać:). Z czwartkowej prezentacji mogliśmy się dowiedzieć między innymi jak zacząć tworzyć wtyczki, zagnieździć je w panelu bocznym kokiptu, wywoływać zapytania do bazy danych i stworzyć plugin obsługujący shortcode. Było też coś niecoś na temat filtrów i akcji.

Tak jak poprzednio treść wykładu można pobrać ze strony Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego

1 komentarz

  1. Aga

    Jak miło usłyszeć, że są prowadzone (i udostępniane) wykłady z WordPress’a. Nie tak dawno w artykule Polacy nie gęsi i swój WordPress mają zastanawiałam się nad tym, na ile WordPress w Polsce jest aktywny (jako pasja webmasterów i programistów). A tu proszę, nie tylko coraz częściej dowiaduję się, że na arenie polskiego WordPressa coś się dzieje, to okazuje się, że nawet wykład z tworzenia wtyczek przeszedł mi koło nosa w mieście, w którym mieszkam. Dzięki za odnośnik do strony z prezentacją z wykładu.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.