Jak przygotować się do tworzenia strony internetowej firmy

utworzone przez | Wrz 14, 2013 | Blog, Tworzenie stron www | 0 komentarzy

W poprzednim artykule opisałem najczęściej popełniane grzechy na firmowych stronach internetowych. Dziś kilka słów, cennych wskazówek i dobrych praktyk, które  powinny pomóc stworzyć dobrą stronę www dla firmy.

1.Zobacz jak to robi konkurencja.

Przygotowania do stworzenia strony internetowej dla firmy należy zacząć od przeglądu witryn internetowych Twoich lokalnych konkurentów.  Podczas takich odwiedzin zwróć szczególną uwagę na to jakie informacje zawierają te strony, w jaki sposób jest prezentowana treść. Następnie zanotuj sobie co uważasz za mocne a co za słabe punkty danej witryny.

2.Zobacz jak to robią najlepsi.

W następnym kroku zastanów się kto jest uważany za lidera w Twojej branży. Odwiedź jego stronę i zastanów jak strona internetowa jego firmy ma przyciągnąć klientów. Jeśli chodzi o wybór lidera internet daje Ci nieskończone możliwości. Nie musisz ograniczać się do obszaru swojego województwa czy terytorium Polski. Nic nie stoi na przeszkodzie by przy okazji projektowania własnej strony www zerknąć na witryny branżowych liderów z USA, Wielkiej Brytanii czy Belgii.

3.Zastanów się co wpiszą w Google Twoi potencjalni klienci szukając usług które oferujesz

Kolejną, chyba najistotniejszą kwestią jest wcielenie się w swojego własnego klienta. Pomyśl w jaki sposób Twój klient będzie szukał Ciebie w internecie. Gdy już określisz jakie hasła będą Ciebie interesowały zobacz jak duże jest zainteresowanie tymi hasłami przez Twoich konkurentów.

4.Zrób analizę SWOT swojej firmy.

Teraz czas na rachunek sumienia Twojej firmy. Wiele osób uważa to za zbędny element i stratę czasu, lecz możesz dzięki temu działaniu dowiedzieć się jakie są mocne strony Twojej firmy i gdzie upatrywać szans na jej rozwój. Zastanów się które z tych elementów mogą znaleźć się na Twojej stronie.

5. Określ strukturę strony

Jeśli przebrnąłeś przez poprzednie punkty to dobrze, możemy już przyjrzeć się temu jak

6. Zastanów się nad wartością merytoryczną strony internetowej Twojej firmy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.