Google radzi: Jak wybrać agencję SEO?

utworzone przez | Paź 29, 2017 | Blog, Pozycjonowanie SEO/SEM | 0 komentarzy

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest łatwą rzeczą, podobnie jak łatwe nie jest wybranie odpowiedniej firmy, która zajmie się optymalizacją naszej witryny internetowej. Z pomocą postanowiło przyjść samo Google i poprzez swoją pracownicę Maile Ohye podzielić się wiedzą czym charakteryzuje się dobra agencja SEO.

Dlaczego Google radzi jak wybrać agencję SEO?

Wiele osób tkwi w przekonaniu, że Google nie pochwala działań SEO i uznaje je za niewłaściwe. Nie jest to jednak prawda. Google zależy na tym by na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania znajdywały się strony najprecyzyjniej odpowiadające na zadane pytanie. Bardzo ważna jest optymalizacja witryny by roboty indeksujące mogły jednoznacznie zinterpretować zawartość witryny i dopasować do niej słowa kluczowe. W optymalizacji zagadnień związanych z pozycjonowaniem i działaniami SEO pomocna może okazać się odpowiednio wyspecjalizowana firma, rozumiejąca założenia Google.

SEO to nie czarna magia.

Jak mówi Maile Ohye przez 10 lat pracy w Google zrozumiała, że SEO to nie czarna magia. Nie istnieją żadne szybkie, magiczne sztuczki pozwalające osiągnąć długotrwałe efekty zwłaszcza na wysoko konkurencyjnych frazach. Działania SEO to proces długotrwały, wymagający długofalowej strategii i przemyślanych działań.

Wielkość efektów zależna od potencjału Twojego biznesu i strony www.

Najistotniejszą rzeczą wg. Ohye jest zrozumienie, że potencjał działań SEO może być tylko tak duży jak potencjał Twojej strony www oraz Twojego biznesu. Skuteczne działania z zakresu SEO (lub marketingu internetowego) mogą wydobyć ten potencjał i podnieść pozycję strony do takiej, w której trafisz na zainteresowanych Twoimi usługami klientów.

Co powinna zalecić dobra agencja SEO?

Dobra agencja SEO powinna zalecić takie działania, by strona mogła się stać przyjazna wyszukiwarkom. Zalecenia powinny dotyczyć tak podstawowych rzeczy jak odpowiednie tytuły i opisy stron, jak i bardziej złożonych zagadnień jak np. przyjazność dla użytkowników. Jak twierdzi Ohye na pierwsze efekty działań agencji trzeba poczekać od 4-ech miesięcy do nawet roku.  To co w szczególności charakteryzuje dobrą agencję SEO to wydawanie zaleceń popartych wiarygodnymi źródłami. Pytanie agencji o źródło proponowanych zaleceń zmniejsza ryzyko wykonania czynności nie przynoszących żadnych efektów. Podstawowym założeniem dobrej agencji SEO powinno być „To co dobre dla SEO, jest również dobre dla Twoich klientów”.

Jak wybrać dobrą agencję SEO?

Jeśli już zdecydujesz się pozycjonować stronę i chcesz zatrudnić agencję SEO dobrze jest kierować się kilkoma wskazówkami.

Przeprowadź rozmowę z agencją. Oceń czy jest zainteresowana Twoim biznesem i współpracą.

Dobra agencja SEO nie dba tylko o pozycje, ale myśli też o tym jak realnie pomóc Twojej firmie. Podczas rozmowy powinna się spytać o dotychczasowe działania, zakres Twoich usług. Powinna wiedzieć też jak wyeksponować informacje o Twojej firmie. Kolejne pytania mogą dotyczyć tego w jaki sposób obecnie zarabia Twoja firma, kto jest jej potencjalnym klientem i jakich kanałów komunikacji używasz. Gdy agencja nie wyraża chęci poznania takich szczegółów raczej poszukaj innej.

Sprawdź jej referencje.

Jeśli agencja udostępnia listę swoich klientów sprawdź ich opinie. W opiniach szukaj informacji o tym jak przebiegała współpraca z innymi specjalistami (np. programistami), czy wskazówki których udzielała były przydatne. Gdy natrafisz na złe opinie sprawdź jakiego aspektu współpracy dotyczyły i czy są wiarygodne.

Jeśli jesteś zainteresowany poproś o (zazwyczaj płatny) audyt techniczny strony a przynajmniej o wstępną ogólną konsultację.

Gdy już znajdziesz swoją dobrą agencję SEO, przed podpisaniem umowy warto porozmawiać o kwestiach technicznych. Dobrze jeśli zostanie przeprowadzony audyt SEO a wraz z jego wnioskami dostaniesz listę zagadnień do optymalizacji. Audyt tego typu jest dość czasochłonny (audyt strony www w CodeSquare zajmuje od 4-ech do 10-ciu godzin) w związku z czym przed podpisaniem umowy będzie on raczej dodatkowo płatny. Alternatywą może być sporządzenie skróconego audytu informującego ogólnikowo o napotkanych problemach, lub ustna konsultacja ze specjalistą.

Podejmij decyzję o współpracy.

Gdy już przebrniesz przez wszystkie powyższe punkty śmiało możesz podpisać umowę z agencją.

„Jak wybrać agencję SEO” – Filmik od Google

Poniżej filmik w którym Maile Ohye zdradza swoje cenne wskazówki.

Szukasz agencji SEO?

Zapytaj nas o warunki współpracy. Zadzwoń i umów się na rozmowę lub telekonferencję. Z przyjemnością zerkniemy na Twoją stronę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.