Czym NIE kierować się przy wyborze firmy SEO?

utworzone przez | Cze 8, 2017 | Blog, Pozycjonowanie SEO/SEM | 0 komentarzy

Pozycjonowanie firmowej strony internetowej niewątpliwie może zapewnić nawet małej, lokalnej firmie stabilny wzrost przychodów, co za tym idzie zwiększyć przewagę nad konkurencją. Dziś opowiem czym nie powinieneś się kierować podczas wyboru firmy SEO.

Wielkość firmy

Wielu klientów wychodzi z przekonania, że małe agencje nie mogą dobrze wykonać swojej pracy. Oczywiście – w sieci znajdziesz wiele ofert pojedynczych pozycjonerów, którzy zamiast obiecanej poprawy pozycji Twojej strony w Google spowodują usunięcie witryny z wyników wyszukiwania. Nie oznacza to jednak, że duże firmy wykonają usługę znacznie lepiej.

Wielkość firmy nie ma większego znaczenia. Często w dużej agencji SEO możesz liczyć na lepszą obsługę marketingową i dodatkowego opiekuna klienta. Zarówno w dużej firmie/ korporacji jak i w małej agencji możesz trafić na prawdziwych fachowców SEO jak i na osoby nie mające o tym zielonego pojęcia. Poświęć chwilę czasu i sprawdź doświadczenie zawodowe Twojego pozycjonera (np. na profilu LinkedIn czy Goldenline), lub zdobyte przez niego certyfikaty. Pytaj też w jaki sposób będzie przeprowadzane pozycjonowanie, oraz monitoruj efekty, pytaj o przyczyny ich braku.

Pozycja strony firmy SEO

Można powiedzieć, że szewc bez butów chodzi, jednak czasami może to być tylko wymówka. W branży SEO toczy się zażarta walka o klienta w związku z czym zmiany w wynikach wyszukiwania na frazy „pozycjonowanie stron” czy  „agencja SEO Wrocław” są częste. Wiele uznanych agencji może poszczycić się wysoką pozycją w wyszukiwarce Google stron swoich klientów, samemu będąc poza indeksem.

Pozycja strony firmy SEO nie odzwierciedla jej stanu wiedzy i umiejętności. To że aktualnie strona danej agencji SEO jest poza TOP 10 może być spowodowane np. zmianami w algorytmie Google, brakiem wolnych mocy przerobowych (co za tym idzie brakiem zainteresowania pozycją własnej strony) lub pozyskiwaniem klientów za pomocą innych źródeł.

Cena usługi

Nie da się ukryć, że każdy z nas nie chce przepłacać. Nie ma przecież w tym nic złego, pod warunkiem że za kwotę jaką wydajemy na pozycjonowanie strony otrzymujemy usługę która zapewnia wzrost pozycji a nie otrzymanie kary od Google. Zawsze warto spytać jakie usługi SEO otrzymasz w danej kwocie.

Pamiętaj: To że ktoś podał Tobie niższą cenę nie oznacza, że wykona tę samą usługę co droższa agencja. W przypadku tańszych ofert zawsze pytaj co dostaniesz w zamian.

Szukasz Agencji SEO?

CodeSquare – Agencja SEO Wrocław

Zajmujemy się pozycjonowaniem stron, pozycjonowaniem lokalnym, pozycjonowaniem sklepów oraz usuwaniem kar i filtrów Google.

Zadzwoń i umów bezpłatną konsultację: 605 191 398

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.