Case Study: Firma z branży podróżniczej 90% fraz w TOP 3, zwiększenie ruchu o 136%

utworzone przez | Sty 19, 2018 | Blog, Case Study | 0 komentarzy

Rozpoczynamy cykl  artykułów w których prezentujemy historie naszych klientów. Dziś chcemy Wam opowiedzieć o naszym kliencie, działającym w branży turystycznej i konkurującym z największymi biurami podróży. Zobaczcie jak zwiększyliśmy ruch o 136% już w pierwszym miesiącu współpracy.

Historia klienta

Z klientem mamy przyjemność pracować od początku założenia jego działalności. Trafił do nas z polecenia dużej agencji SEO, która w ramach zaleceń poprosiła o wykonanie dedykowanej strony internetowej. Mając doświadczenie w SEO zaprojektowaliśmy stronę, która będzie przyjazna zarówno dla użytkowników jak i robotów wyszukiwarek. Na tym zakończył się pierwszy etap naszych prac. Strona internetowa pomyślnie przeszła audyt agencji i nasza rola chwilowo się zakończyła. Po 6ciu miesiącach klient wrócił do nas ponownie, z pytaniem czy możemy zająć się kompleksowym prowadzeniem kampanii, gdyż jak uważał efekty są niewielkie.

Od czego zaczęliśmy?

Analiza strony

Pierwsze co zrobiliśmy, to dogłębna analiza strony. Pomimo tego, że byliśmy autorami kodu zdecydowaliśmy się na chłodno  przeanalizować wykonane rozwiązania w celu poszukiwania ulepszeń pod kątem SEO. Istotne podczas analizy było sprawdzenie zawartości strony i poszukaniu problemów na tym polu.

Analiza profilu linków

Następną rzeczą jaką wykonaliśmy to analiza linków. Tutaj niestety było gorzej. Wszystkie linki jakie prowadziły do strony były pozyskane ze stron zapleczowych, stworzone przez automaty. Na tym polu czekało nas dużo pracy

Co postanowiliśmy zrobić?

Optymalizacja treści

Po pierwsze zdecydowaliśmy się zoptymalizować treść. Na podstawie analizy konkurencji przeredagowaliśmy tytuły i opisy stron. Nowy wydźwięk redakcyjny otrzymały też teksty.

Kwestie techniczne

Z kwestii technicznych postanowiliśmy popracować nad szybkością strony. Ze względu na branżę klienta na stronie znajduje się dużo zdjęć. Za pomocą kompresji bezstratnej i optymalizacji rozmiarów udało się przyśpieszyć ładowanie strony.

Linkowanie

Tutaj napotkaliśmy na największy problem. Czekało nas nie lada wyzwanie. Pomimo tego, że pozyskiwanie linków w sposób zautomatyzowany to najbardziej ryzykowny sposób linkowania, zdecydowaliśmy się ich nie usuwać. Postanowiliśmy poczekać aż poprzednia agencja usunie je samodzielnie. Sami postawiliśmy na zdobycie linków za pomocą content marketingu. Zdecydowaliśmy również, że doradzimy klientowi jak prowadzić kanały w social media, oraz że skatalogujemy stronę do najlepszych katalogów.

Jakie efekty osiągnęliśmy?

Dzięki kampanii w social media i marketingowi szeptanemu bardzo szybko zwiększyliśmy ruch na stronie klienta o 136%. Musimy tutaj przyznać że na tak dobry wynik miał też wpływ cykl koniunkturalny branży klienta, my musieliśmy to dobrze wykorzystać.

Na czerwono zaznaczony początek współpracy

Zdywersyfikowanie  źródeł ruchu – 48% wyszukiwań z Google

 

Sytuacja po roku czasu – wzrost o 279%

Dane – grudzień 2016

Dane  – grudzień 2017

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.