8 typów wpisów które urozmaicą Twoją stronę internetową

utworzone przez | Kwi 25, 2017 | Blog, Pozycjonowanie SEO/SEM, Tworzenie stron www | 0 komentarzy

Miewasz problem z doborem treści na Twoją stronę internetową? Prowadzenie bloga nie pasuje do Twojej branży? A może słyszałeś że aktualizacja strony wpływa korzystnie na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google. Przeczytaj ten tekst, dowiesz się jakie typy treści mogą znaleźć się na Twojej stronie internetowej.

Dlaczego warto dywersyfikować typy treści na stronie internetowej?

Dywersyfikacja typów treści na stronie internetowej niesie za sobą kilka korzyści zarówno z czysto marketingowego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia pozycjonowania strony internetowej. Niewątpliwymi korzyściami są:

  • możliwość pozycjonowania strony internetowej na większość ilość fraz
  • budowanie wizerunku marki kompetentnej i przyjaznej klientowi
  • częstsze aktualizacje strony internetowej, wpływające na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce
  • możliwość stworzenia bogatego linkowania wewnętrznego
  • łatwiejsze zarządzaniem portfelem informacji o Twojej firmie

Poniżej możesz zapoznać się z tym jakie typy treści urozmaicą Twoją stronę internetową:

Blog lub Aktualności

Pierwszym najpopularniejszym typem treści wykorzystywanej w marketingu są blogi. Dzięki blogowaniu możesz zbudować silny autorytet swojej marki, pokazać światu w bardziej przyjazny sposób swoją branżę oraz w ciekawy sposób aktualizować swoją stronę. Blogi świetnie sprawdzają się na stronach firm, gdzie rola eksperta/autorytetu ma ogromne znaczenie. Bardzo dobre efekty marketingowe uzyskasz prowadząc bloga na stronie kancelarii prawniczej, niektórych gałęziach branży medycznej, branży marketingowej i informatycznej czy księgowej.Minusem prowadzenia bloga jest to, że pewnego dnia możemy wyczerpać wszystkie tematy. Obecnie rzadziej stosowanym typem treści są Aktualności. Jest to bardzo podobna forma do bloga, lecz często mająca bardziej oficjalny charakter. Aktualności dobrze sprawdzają się na stronach restauracji, dyskotek, klubów fitness i sportowych.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) lub Porady

Kolejnymi typami treści, które z powodzeniem urozmaicą naszą stronę internetową są najczęściej zadawane pytania (FAQ – ang. Frequently Asked Questions) oraz porady. Zamieszczanie najczęściej zadawanych pytań ułatwia potencjalnemu klientowi zdobycie wiedzy na temat wykonywanej usługi, jest również dobrym sposobem na odciążenie działu obsługi klienta od powtarzanych tych samych pytań. Istnieje raczej nikłe prawdopodobieństwo, że ilość pytań się wyczerpie. Kolejnym typem, któremu warto się przyjrzeć są Porady. Porady łączą w sobie część bloga (najczęściej mają formę ilustrowanego wpisu), oraz Najczęściej zadawanych pytań (FAQ), idealnie sprawdzą się w branży gdzie inne formy reklamy nie wchodzą w grę z punktu widzenia marketingowego (np. branża funeralna), lub prawnego (np. apteki, notariusze, komornicy).

Opinie, oceny lub rekomendacje

Opinie, oceny lub rekomendacje są idealnym narzędziem do budowania autorytetu Twojego biznesu poprzez przeprowadzenie tzw. społecznego dowodu słuszności. Widząc pozytywne opinie Twoich realnych klientów, ludzie chętniej decydują się na zakup danego produktu czy skorzystanie z usługi. Dodając oceny możesz również opatrzyć je znacznikami schema.org, dzięki czemu wyszukiwarki w lepszy sposób zaindeksują treść a Google zmodyfikuje wyniki wyszukiwania wyświetlając gwiazdki obok linku do Twojej strony. Niewątpliwym plusem opinii jest fakt, iż nigdy nie wyczerpią tematu 🙂

Cenniki, Opisy produktów

Może mało odkrywcze, lecz wiele osób o tym wciąż zapomina. Cennik jest idealnym typem treści, który może poprawić linkowanie wewnętrzne w obrębie naszej strony. Standardowo zamieścisz w nim nazwę usługi i cenę. Możesz również wykorzystać znaczniki schema.org by wyszukiwarki w lepszy sposób zaindeksowały treść zamieszczoną na stronie. Nazwa produktu może być linkiem do podstrony z bardziej szczegółowym opisem. Podobnie sprawa ma się z Opisami produktów. Dodając je na stronę zwiększasz szanse na dotarcie swoich potencjalnych odbiorców do Twojej strony poprzez pozycjonowanie się na frazy typu long tail (długi ogon).  Do opisów produktów również możesz zastosować znaczniki schema.org.

Podsumowując.

Dzięki dywersyfikacji treści w łatwiejszy sposób możesz zarządzać polityką informacyjną swojej firmy. W dużo łatwiejszy sposób zwiększysz ruch na swojej stronie oraz poprawisz widoczność swojej strony w wyszukiwarkach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.