To nie może być WordPress

utworzone przez | Gru 29, 2010 | Blog, WordPress | 2 Komentarze

„WordPress to tylko system blogowy, nienadający się do wdrażania większych projektów”. Dziś odpowiadając jednocześnie na artykuł o Joomla! znajdujący się na warstwy.com udowadniam, że WordPress nie jest palcem robiony i można na nim postawić coś więcej niż słodziakowego blogaska.

1.Lubuski HIP HOP- www.lubuskihiphop.com

Portal promuje lubuską scenę hip hopową. Możemy na niej znaleźć branżowe newsy, pliki do pobrania, recenzje oraz obszerną galerię zdjęć.

2.Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra-www.parkwodny.zgora.pl

Tutaj moja radość jest podwójna. Dowód na to że strona tworu podległego Urzędowi Miasta (lub innej jednostce na szczeblu samorządowym) może wyglądać ładnie, schludnie i żaden mieszkaniec takiej promocji się nie powstydzi. Do tego użyty darmowy system zarządzania treścią co znacznie obniżyło koszt.

3.Wspinacze.pl-www.wspinacze.pl

Projekt już chyba zawieszony (domeny są na sprzedaż). Portal zajmujący się tematyką wspinania oparty na WordPressie i wtyczce BuddyPress. I kto powie że WordPress to tylko blogi??

4.UPS Racing-www.racing.ups.com

Strona jednej z kampanii kuriera UPS.

5.Młodzi w Łodzi-www.mlodziwlodzi.pl

Portal adresowany do młodych ludzi mieszkających w Łodzi. Poza aktualnościami z miasta znajdziemy informacje o muzeach, pracy i karierze, studiowaniu, komunikacji miejskiej, repertuarach kin … czyli wszystkiemu co młody człowiek chciałby się dowiedzieć o mieście w którym przyszło mu żyć.

6.Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Promocji Nauki im. prof. Jerzego Stachur-www.cbi-research-center.eu

Strona organizacji non profit zajmującej się prowadzeniem badań interdyscyplinarnych i wspierania projektów badawczych.

7.Lexus: Darker side of Green.-www.darkersideofgreen.com

Tutaj to aż ja powiedziałem „To nie może być WordPress”. Na dowód źródło: http://wordpress.org/showcase/lexus-darker-side-of-green/

Podsumowanie

Portal społecznościowy, serwis informacyjny, strona kampanii; WordPress już dawno przestał być zwykłą platformą blogową nadającą się tylko do pisania słitaśnych pamiętniczków. Powyżej 7 dowodów na to że wystarczy odrobina wiedzy programistycznej a to jakże proste narzędzie można przekształcić w piekielną machinę.

2 komentarze

 1. Adam Majchrzak

  Hej. Z powyższej listy znam dobrze tylko LubuskiHH, bo od dawna obserwuję poczynania Hinoka. Robiąc zestawienie na Warstwy nie chodziło mi o namawianie do zamiany WordPressa na Joomlę. Art. skierowany był do tych, którzy chcą tego cmsa wybrać, ale się wahają, Dawno temu też tak miałem i podobna lista mnie do niego przekonała.

  Na Warstwach, był też artykuł, który pokazywał zastosowanie WP jako Cmsa od zadań specjalnych. Były także porównania.

  WP jest super. Jest lekki, prosty w obsłudze, jest masa skórek, wtyczek. Ponad wszystko łatwo się go uaktualnia, podobnie jak wtyczki, bo jest to proces zautomatyzowany. To sobie w WP cenię.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • admin

   Panie Adamie dziękuję bardzo za komentarz:) Moim celem również nie było udowadnianie wyższości WordPressa nad całą resztą CMS-ów (bo uważam to za dyskusję typu „Czy ważniejsze są święta wielkanocne czy bożonarodzeniowe”).
   Sam pomysł na artykuł miałem już w listopadzie, teraz przyszedł czas na przelanie tego na ekran.
   Pańskiego bloga czytam codziennie od pół roku, widocznie ten artykuł musiał mi umknąć, dlatego zaraz go odszukam i przeczytam:) Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.