Dlaczego w ogóle piszę bloga

utworzone przez | 15 maja, 2011 | Blog, Dla Klientów | 0 komentarzy

Tak sobie ostatnio wchodzę na serwis oferia.pl i zaglądam na tamtejsze forum. Pewnego dnia znalazłem temat pt „Czy piszecie bloga”. Jak łatwo się można domyśleć jeden z „dyżurnych odpowiadaczy” wysmarował coś w stylu „Mam 25 lat i za stary jestem na takie głupoty”. Ja co prawda jestem 5 lat młodszy, lecz mimo wszystko postaram się napisać czemu takimi „głupotami” warto się zająć.

Dzięki pisaniu bloga lepiej poznaję WordPressa

Pisząc bloga zacząłem stawać przed różnymi problemami takimi jak pozycjonowanie strony postawionej na danym systemie czy wstawianie i zarządzanie zdjęciami. Zmusiło mnie to do szukania argumentów czemu mam używać danej wtyczki i coraz częściej nie jest to „bo tak robią wszyscy”. Mogę powiedzieć, że przestaję być niedzielnym WordPressowiczem.

Artykuły na blogu potwierdzeniem mojej wiedzy i umiejętności

To, że ktoś jest solidnym profesjonalistą z doświadczeniem może napisać każdy. Papier i znaczniki języka HTML przyjmą wszystko. Portfolio też nie jest rzeczą potwierdzającą czyjeś umiejętności czy jakość pracy (wszak prace można przekopiować np z Digarta, albo nie mieć szczęścia do klientów, wtedy portfolio wygląda kiepsko). Dzięki prowadzeniu bloga mogę pokazać potencjalnemu klientowi w jakim stanie jest moja prawdziwa wiedza i pozwolić mu ocenić czy jestem fachowcem, którego szuka. Pisząc bloga po pewnym czasie mamy szansę stać się autorytetami w danej dziedzinie.

Blog to moje „Ku pamięci”

Każdy kto zajmuje się projektowaniem stron co jakiś czas musi znaleźć rozwiązania dla niecodziennych problemów. W tym celu przemierza internet, pije hektolitry kawy albo zagląda do książek. Gdy znajdzie w końcu to czego szukał jest wielce uradowany. Po pewnym czasie jednak każdy z nas zapomina jak doszedł do danego rozwiązania, a gdy potrzebujemy użyć danego patentu ponownie znów musimy przeszukać bezkres internetu. Mając własnego bloga możemy zmniejszyć czas wyszukiwania rozwiązania.

Blog tworzy sieć kontaktów

Na każdego bloga prędzej czy później wchodzą ludzie. Zaczynają zadawać pytania, komentować nasze rozwiązania. Często ci ludzie sami piszą blogi. Jest to doskonała okazja do wymiany poglądów i wzajemnego podnoszenia poprzeczki.

Pisanie bloga rozwija

Jakby nie patrzeć maturę zdawałem już troszkę czasu temu. Nie pisuję już różnych wypracowań tak często, siłą rzeczy napisanie większego tekstu jest dla mnie trudniejsze. Prowadząc bloga zmuszam się do dbania o jakość swojego tekstu. Prowadzenie bloga to także poszukiwanie nowych tematów i mobilizacja do podążania za branżowymi nowinami. Jak głosi ogólna mądrość ludowa kto stoi w miejscu ten się nie rozwija…

Podsumowując…

Blog nie musi być stratą czasu i słodziutkim dziennikiem nastolatki, która przez burzę hormonów ma siano w głowie. Bardzo często blogi branżowe to skarbnica wiedzy, doświadczeń i na pewno nie jest żadną ujmą na honorze posiadanie takiego tworu.

Gorąco zachęcam do komentowania i wyrażania opinii na ten temat.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.